Znowu to samo, uległeś kraksie i to jeszcze nie z twojej winy. W jaki sposób będziesz teraz przemieszczał się po mieście, jeśli nie posiadasz samochodu? Oczywiście zawsze będziesz miał do dyspozycji środki komunikacji masowej, lecz tramwaje i autobusy mają to do siebie, że z rzadka będziesz na czas w umówionym miejscu.

Nie lękaj się, bo oto możesz wykorzystać samochód zastępczy z oc sprawcy! Co to właściwie jest i dlaczego powinieneś zacząć się tym interesować w momencie każdej stłuczki?

Czym jest samochód zastępczy z oc sprawcy?

W momencie dojścia do wypadku, policja będzie ustalała, kto zawinił. Jeśli nie było to twoje wykroczenie, to już jesteś w dobrej sytuacji, ponieważ będziesz w uprzywilejowanej pozycji w oczach ubezpieczyciela.

Samochód zastępczy z oc sprawcy jest formą rekompensaty za zniszczenia, jakie dokonał nasz szkodnik uliczny. Możemy mianowicie udać się do wybranej przez nas wypożyczalni samochodów i zamówić pojazd na okres reperacji naszego skasowanego pojazdu.

Wszelakie koszty będzie pokrywał ubezpieczyciel z polisy osoby odpowiedzialnej za dokonanie zniszczeń. W związku z tym będziesz miał pełną swobodę działania oraz nie będziesz ponosił żadnych kosztów związanych z wynajem samochodów! Brzmi wspaniale? Ale jak to uzyskać?

Jak można uzyskać wynajęty samochód z oc sprawcy wypadku?

Przede wszystkim musisz mieć pisemne oświadczenie, że do wypadku naprawdę doszło nie z twojej winy. Dlatego nie gódź się na wszelakie formy rekompensaty czy zastraszania, lecz zadzwoń zwyczajnie na policję i poproś ich o ekspertyzę.

Oświadczenie policji sprawi, że samochód zastępczy z oc sprawcy będzie możliwy do uzyskania. W przeciwnym razie będzie krucho, jako że żaden inny dokument nie będzie w stanie potwierdzić przebiegu wydarzeń.

Oprócz tego będziesz potrzebował polisy oc sprawcy, aby podać jej numery oraz adres zakładu ubezpieczeniowego, aby firma wynajmująca samochody była w stanie załatwić tego rodzaju formalności. Dopiero wtedy będziesz w stanie cieszyć się swoim nowym wynajętym autem.