Posiadanie własnego pojazdu jest marzeniem praktycznie każdego młodego człowieka. Możliwość dojazdu pod samą szkołę jest nie tylko okazją do zabłyszczenia wśród przyjaciół, ale przede wszystkim bardzo dużym udogodnieniem. Istnieje wiele skuterów, które są przeznaczone głównie dla nastolatków i jako jeden z takich modeli na pewno można wymienić Yamahę Aerox, która zaspokoi zapotrzebowania większości początkujących motocyklistów.

Skuter ten przede wszystkim spodoba się młodzieży o zacięciu sportowym ze względu na swój wygląd. Lekko agresywna konstrukcja Yamaha Aerox sprawi, że kierowca będzie się mógł poczuć jak za sterami prawdziwego ścigacza. Zajmując pozycję za kierownicą dojrzy się kokpit, który został wyposażony w ciekłokrystaliczny wyświetlacz oferujący najbardziej podstawowe wskaźniki, od razu dostrzeże się jedną z większych wad tego pojazdu. Chodzi oczywiście o kanapę, która oferuje dość miejsca jedynie dla jednej osoby. Można oczywiście próbować zabrać pasażera, ale na pewno nie będzie to dla niego wygodna przejażdżka.

Całość została bardzo ładnie wykończona i osadzona na 13 calowych kołach

Jeżeli spojrzeć na właściwości jezdne to kierowca od razu sobie przypomni, że niestety nie jest to prawdziwy sportowy motocykl, a jedynie jego namiastka. Trzeba jednak zaznaczyć, że silnik o pojemności zaledwie 50ccm radzi sobie całkiem dobrze, a w szczególności w warunkach miejskich, do których został wręcz stworzony.

Prowadzi się go bardzo łatwo i wygodnie, a wszelkie zwroty wykonuje się pewnie i stabilnie

Na duże uznanie zasługuje ponadto zawieszenie oraz hamulce, które gwarantują kolejno komfort i bezpieczeństwo.

Model ten obecnie wciąż cieszy się dużą popularnością, a oferowany jest w różnych wersjach kolorystycznych i cenowych, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Jak już na początku zostało wspomniane szczególnie powinien przypaść do gustu młodym ludziom o zacięciu sportowym ze względu na dużą podatność na tuning. Nieco starsi kierowcy mogą się także zastanowić nad kupnem wersji o nieco większym 100ccm silniku.