Witaj, mam na imię Karol, jestem interaktywnym doradcą kredytowym i jestem tu po to, aby pomóc ci w obsłudze najnowszego kalkulatora kredytowego, umieszczonego na naszej stronie.

W sposób łatwy i klarowny wszystko Ci wytłumaczę. Będziesz mógł uzyskać szczegółowe informacje na temat pożyczki mieszkaniowej oraz innych rodzajach kredytów. Serdecznie zapraszam do skorzystania z moich usług.

Mam nadzieję, że nasza współpraca okaże się miła i będę potrafił rozwiać wszelkie twoje wątpliwości, dotyczące kwestii wyboru najlepszej dla ciebie pożyczki. Twoje zadowolenie jest przecież dla mnie najważniejsze. Jestem Twoim doradcą pożyczkowym. Zaczynajmy.

Na początek musisz zdecydować się, którego typu kalkulatora użyjesz. Do wyboru masz hipoteczny kalkulator kredytowy i kalkulator kredytowy. Wybrałeś kalkulator kredytowy, dlatego domyślam się, że nie jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym.

Kalkulator kredytowy umieszczony na naszej storonie, nie różni się w znacznym stopniu od innych kalkulatorów kredytowych

Również posiada rubryczki, które należy uzupełnić, aby uzyskać interesujące cię informacje. Proponuję zacząć od wpisania kwoty kredytu, o który zamierzasz się ubiegać.

Rozumiem jest to 20 000 złotych. Teraz wpisz okres kredytowania, czyli po prostu okres czas, w ciągu którego zamierzasz spłacić cały kredyt. Rozumiem jest to 96 miesięcy, czyli 8 lat. Teraz wpisz oprocentowanie nominalne, czyli wysokość twojego kredytu w skali roku. Rozumiem jest to 5000 złotych.

Teraz wpisz kapitalizację, czyli informację, dotyczącą tego, jak często odsetki są naliczane i odejmowane od kwoty twojego kredytu. Rozumiem jest to kwartał.

Następnie wpisz proszę raty, tzn. na jaki rodzaj się zdecydowałeś, czy są to raty równe, czy też malejące. Dobrze, już wyjaśniam, jaka jest różnica. Raty równe są takie same przez cały czas spłacania przez ciebie kredytu, natomiast raty malejące zmniejszają, razem z kwota pozostałą do spłacenia.

Na którą możliwość ja bym się zdecydował? Z pewnością będąc na twoim miejscu wybrałbym druga propozycję, a więc raty malejące, ponieważ wysokość rat systematycznie będzie się zmniejszała. Rozumiem, wybierasz raty malejące. Wypełniłeś wszystkie puste pola, teraz poczekaj 5 minut, aby uzyskać informacje na temat kosztów kredytu i jego odsetek…